top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraNatalia Kuznowicz

Pierwsza wizyta - jak się przygotować?

Zaktualizowano: 3 mar 2022Wbrew pozorom pierwsza wizyta jest bardzo ważna dla toku dalszej terapii. Warto się do niej wstępnie przygotować, żeby przeszła sprawnie i bezstresowo.

Podczas pierwszego naszego spotkania gruntownie omawiamy Wasze dolegliwości, robimy obszerny wywiad po to, aby znaleźć źródło problemu i postawić trafną diagnozę. Następnie przechodzimy do badania sylwetki w statyce lub dynamice (w zależności od potrzeb), badanie poszczególnych struktur oraz testów funkcjonalnych. Jeżeli wystarczy czasu przechodzimy do terapii mającej na celu zniesienie dolegliwości i rozpoczęcie procesu leczenia.

Poniżej przedstawię kilka istotnych informacji, aby ułatwić Wam przygotowanie się do wizyty.


1. Nie spóźnij się

Jest to ważne, ponieważ każda minuta spóźnienia, to braki w wywiadzie, badaniu lub terapii. Bardzo często jest tak, że nie ma czasu na przedłużanie wizyty, ponieważ za drzwiami czeka już kolejny pacjent umówiony na swoją godzinę. Szanuj swój czas i innych, bądź punktualny :-)

2. Co zabrać ze sobą?

Jeśli posiadasz jakieś badania diagnostyczne lub ich opisy (rtg, rezonans magnetyczny, tomografia, usg), skierowania na rehabilitację, wypisy ze szpitala, karty informacyjne leczenia, zabierz je ze sobą.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki, również zabierz ze sobą ich listę - niektóre leki mogą wpływać na odczuwanie bólu, proces regeneracji i leczenia.

Być może poproszę Cię o rozebranie się do bielizny. Jeśli więc, nie czujesz się z tym komfortowo, weź ze sobą strój sportowy - krótkie spodenki, stanik sportowy lub bieliznę sportową.

3. Twoja historia

Przygotowując się do naszego spotkania, zwróć uwagę na to kiedy Twoja dolegliwość pojawiła, może przy okazji jakiejś zmiany w życiu? Może kiedyś miałeś podobny epizod? Czy przebyłeś jakieś operacje, urazy? Zdecydowanie szybciej przebrniemy przez wywiad, jeśli ułożysz sobie w głowie wszystkie ważne sytuacje, przebyte choroby, czy kontuzje o których chcesz mnie poinformować! :-)

4. Cele i potrzeby

Bardzo istotnym elementem, nad którym możesz się już w domu zastanowić, to Twój cel terapii, może być długoterminowy lub krótkoterminowy. Po prostu chcę wiedzieć, po co do mnie przychodzisz i co chcesz uzyskać. Dzięki temu nasza współpraca będzie się dobrze układać i łatwo będzie nam zweryfikować wyniki naszej wspólnej pracy. Piątka! :-)


To już wszystko. Mam nadzieję, że już nie stresujesz się naszym pierwszym spotkaniem i z radością spotkamy się niebawem w gabinecie :-)

125 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page